Hakkımızda

Biz Kimiz?

İlk Adım Bireysel Gelişim Akademisi, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Araştırmaları Derneği 2015 yılında bir grup Öğrenci Koçu öğretmen tarafından kurulmuştur. İsminde yer alan üç ana başlık altında faaliyet göstermektedir.

Bireysel Gelişim Akademisi: Öğrencilerin gerek akademik başarıları gerekse sosyo-kültürel alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlamak. Bunun için YGS, LYS, TEOG hazırlık grupları çalıştırmak. Öğrencilerin okul derslerini desteklemek, onlara çalışma planları yapmak, tercihlerinde yardımcı olmak. Çeşitli alanlarda kısa süreli Atölye çalışmaları ile farklı alanlardaki ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak.

Öğrenci Koçluğu: Öğrencilerin başarısında en önemli bileşen olan motivasyonu sağlamak ve farklı kaynakları olan problemlerden öğrencilerin uzaklaşmasını sağlayarak başarı yolunda onlarla birlikte olmak.

Eğitim Araştırmaları: Yapılan her eylemin olumlu ve olumsuz sonuçlarını bilimsel olarak incelemek, bu sonuçları kamuoyu ile paylaşarak tüm öğrenci ve eğitim camiasının bilgisine sunmak.